­«Якість освіти повинна перестати бути ексклюзивною»,‎‎ – саме такий вислів пролунав для освітянської спільноти всього світу, яка присвятила 19 листопада 2020 року Римській Міністерській Конференції Міністрів Європейського простору вищої освіти (European Higher Education Area). Конференція завершила 2-річний цикл роботи Групи супроводу Болонського процесу та стала першою в історії Болонського процесу Міністерською Конференцією.

Вперше ця зустріч відбулась в режимі онлайн, що дало змогу уважно спостерігати професорсько-викладацькому складу Донецького державного університету управління особисто за моментом дебатів Міністрів країн Європейського простору, відповідальних за вищу освіту.

Визнання кваліфікацій, якість освіти – це саме ті проєкти, що останнім часом активно та успішно реалізує ДонДУУ. І саме ті вектори розвитку, якими повинні слідувати всі ЗВО до 2030 року.

Інклюзія, міні-програми освіти для дорослих, зарахування кредитів ECTS, отриманих під час студентської мобільності, етика та співробітництво університетів на глобальному рівні, а також якість, рівність та доступність до моніторингу освіти – це нові виклики у сфері вищої освіти, які відображені у схваленому під час зустрічі Римському Міністерському Комюніке, що стане основоположним документом, що окреслює пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років.

Римське Міністерське Комюніке містить орієнтири для країн Болонського процесу щодо ролі вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку 2030, фундаментальних цінностей вищої освіти – академічної свободи, університетської автономії та верховенства права, міжнародної співпраці, соціального виміру, цифровізації, визнання кваліфікацій та забезпечення якості вищої освіти.

«Ми підтримуємо вирішальну роль вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року. Адже Цілі сталого розвитку є нашим стратегічним пріоритетом, що визначено відповідним Указом Президента України Володимира Зеленського, і Україна рішуче працює над досягненням визначених завдань», – зазначив заступник Міністра освіти України Андрій Вітренко.

Усі зацікавлені можуть ознайомитись із драфтом Проєкту Римського комюніке – основоположним документом, який окреслює пріоритети розвитку для країн Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років.