17-18 вересня 2020 року у м. Києві відбувся осінній Форум Асоціації юридичних клінік України, який мав на меті обговорення методів підвищення практичних навичок студентів-юристів, оптимізації та автоматизації юридичних та навчальних процесів, розвитку трендових тематичних напрямів освітніх програм підготовки правників. Юридичну клініку «Феміда» ДонДУУ на Форумі представив Михайло Галла.

Два дні закордонні та національні експерти у сфері вищої юридичної освіти обговорювали виклики та інновації в освіті правників з фокусом на роль юридичних клінік у цих процесах.

«Тема Форуму перекликається з концепцією реформування правничої освіти та бакалаврськими й магістерськими стандартами вищої освіти зі спеціальності «Право», затвердженими МОН. Саме тому Осінній Форум Асоціації юридичних клінік України ми присвятили питанням модернізації правничої освіти» – наголосила Голова Правління Асоціації Юлія Ломжець.

Пані Юлія представила результати роботи юридичних клінік у 2019 році і відзначила, що юридичні клініки готують нове покоління правників, готових до викликів сучасного суспільства.

Після дискусій, обговорень, висловлення позицій, можна дійти беззаперечного висновку, що юридичний клінічний рух в Україні динамічно розвивається, отримав визнання і на національному, і на міжнародному рівні. Він відповідає всім сучасним трендам і вже створює свої.

Зарубіжним досвідом реформування юридичної освіти поділились та підкреслили важливу роль у цьому процесі юридичних клінік Джоні Хол, професор права (Університет Нортумбрії, Великобританія) та Філіп Черніцкі, Президент Польської мережі юридичних клінік, Президент GAJE (Global Alliance for Justice Education).

На завершення Форуму учасники взяли участь у воркшопі «Ключові питання правничої етики для викладачів юридичних клінік» Джеймса Молінтерно, Vincent Bradford Professor of Law, Washington & Lee University School of Law.

Форум відбувся завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», учасником якого є й ЮК «Феміда» ДонДУУ.