9 грудня 2020 року в Донецькому державному університеті управління відбувся Науково-практичний круглий стіл «Захист прав людини в умовах європейської та євроатлантичної інтеграції: екологічні, економічні та соціальні аспекти».

Організаторами круглого столу виступили кафедра спеціально-правових дисциплін та Юридична клініка «Феміда» ДонДУУ, а також Відділення Асоціації правників України у Донецькій області.

Онлайн формат було зумовлено карантинними обмеженнями, проте, це не завадило розширити коло учасників щорічного круглого столу. Цього року свої наукові і практичні здобутки представлено більш ніж п’ятдесятьма доповідачами в різних форматах.

Метою круглого столу стало визначення актуальних проблем та пошук можливостей вдосконалення національного законодавства у сфері захисту прав людини на підставі конструктивного діалогу між науковцями і практиками.

До учасників із вітальним словом звернулась Світлана Марова, ректор Донецького державного університету управління.

«Тема круглого столу є вельми актуальною, оскільки охоплює правові аспекти захисту прав людини в умовах прагнень до сталого розвитку, який передбачає рівновагу соціального, економічного і екологічного розвитку суспільства, громад, регіонів, держави і світу в цілому», - зауважила Світлана Марова.

Учасників також привітали проректор з наукової роботи Ольга Балуєва, зауваживши, що в цьому році МОН не надав програму заходів по «Тижню права», втім ми продовжуємо традиції і проводимо правопросвітні заходи з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини. Учасників круглого столу також привітали декан факультету права і публічного управління Денис Тарасенко і завідувач кафедри спеціально-правових дисциплін Ірина Калініна побажавши плідної дискусії. Модерацію заходу здійснювала старший викладач кафедри спеціально-правових дисциплін Олена Циклаурі.

Спікерами круглого столу виступили Борис Бабін, доктор юридичних наук, професор, експерт Асоціації реінтеграції Криму, що представив результати дослідження, співавторами якого стали експерти Асоціації реінтеграції Криму, кандидати юридичних наук Олексій Плотніков і Андрій Чвалюк; Дар’я Панфілова, кандидат юридичних наук, член Комітету аграрного, земельного та довкілевого права Національної асоціації адвокатів України, член Комітету природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права Асоціації правників України; Оксана Савицька, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях; Олена Самойленко, доцент кафедри криміналістики НУ «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, доцент; Михайло Галла, лаборант ЮК «Феміда» ДонДУУ; Ангеліна Олійник, фахівець Кальміуського РВ ФДУ «Центр пробації» в Донецькій області; Олександр Руденко, судовий експерт сектору балістичного обліку відділу криміналістичних видів досліджень Донецького НДЕКЦ МВС; Наталя Силенко, студентка ОС Магістр ДонДУУ, член Ліги студентів Асоціації правників України, кандидат у члени АПУ; здобувачі вищої освіти ДонДУУ Анастасія Хлистова; Анастасія Ісаєва, Анастасія Куркчи, Сергій Тищенко, Аліна Рибальченко, Софія Саєнко і Георгій Мерквіладзе.

На завершення круглого столу, доповідь представлено Анастасією Купріяновою, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри правового забезпечення господарської діяльності Харківського національного університету внутрішніх справ, що водночас є начальником Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Основ’янському та Слобідському районах в м. Харків Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), яка долучилась до жвавої дискусії.

Ми дуже вдячні всім спікерам та доповідачам за участь у роботі круглого столу. Із матеріалами круглого столу можна ознайомитися за цим посиланням.

Бажаємо всім здоров’я, успіхів, нових натхнень і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

З програмою круглого столу можна ознайомитись за посиланням.