Зелений простір Донецького державного університету управління стає місцем  обговорення екологічних проблем Маріуполя. Круглий стіл на актуальну тему щодо утримання та збереження зелених насаджень у місті зібрав велику кількість фахівців.

Співробітництво з групою «МЕТІНВЕСТ» дало змогу створити в ДонДУУ «Зелений простір» для проведення тематичних заходів та навчальних занять студентів із дисциплін екологічного циклу  - Світлана Марова, ректор ДонДУУ.

Громадська спілка «Зелений центр МЕТІНВЕСТ» із 2013 року реалізує програми, що дозволяють зробити промислове місто більш зеленим та квітучім. Однак, маючи дійсно гарну та благу мету, спеціалісти зіткнулися з рядом проблемних питань щодо збереження зелених насаджень.

Неможливо обійтися тільки висаджуванням рослин. Великий процент рослин просто не приживаються з певних причин — неправильне транспортування, різка зміна кліматичних умов, неправильна посадка дерев тощо. Але існують і соціальні проблеми. Нові насадження часто страждають через вандалізм та відсутність необхідного догляду - Вікторія Кошманова, координатор ГС «Зелений центр МЕТІНВЕСТ».

Начальник управління з питань екології Маріупольської міської ради Ваагн Мнацаканян також зазначив, що під час моніторингу було виявлено, що майже 50 % рослин не приживаються в місті та наголосив на необхідності виявити реальні причини цієї проблеми.

Фахівці-дендрологи, представники управління з питань екології Маріупольської міської ради та комунального підприємства зеленого будівництва, екологічні активісти протягом декількох годин розглядали питання правильного підбору зелених насаджень для міста, обговорювали можливості їхнього збереження та догляду з залученням інноваційних технологій захисту від механічного та хімічного ушкодження. Обговорювали також  просвітницьку роботу з населенням щодо бережливого ставлення до навколишньої середи.

На думку учасників круглого столу рішенням проблеми може стати створення волонтерського штабу, до якого увійдуть представники громади, в тому числі студенти, а також студенти, які хочуть бачити Маріуполь зеленим. Вони висадять 400 дерев на шести локаціях міста. У ході бесіди також було вирішено створити рекомендації щодо рослин, що доцільно висаджувати в Маріуполі з урахуванням кліматичних та місцевих особливостей, і догляду за ними.

Ми об’єднуємо однодумців, готових брати на себе відповідальність за вигляд Маріуполя. Разом ми не просто висадимо чергову партію дерев, а будемо відслідковувати їхню приживлюваність і реагувати в разі виникнення проблем із саджанцями - зазначила Вікторія Кошманова віданню MRPL.CITY.

Маємо надію, що місто й надалі буде ставати кращім та зеленішим. Донецький державний університет управління завжди підтримує всі екологічні ініціативи громади Маріуполя та з радістю готовий долучатися до них. Бо разом ми можемо зробити більше!

Доєднуйтесь до нашого руху!

звертайтесь до
кафедри екологічного менеджменту ДонДУУ