Програма Access в Україні забезпечує основу навичок англійської мови талановитим, але економічно незахищеним 13-15-річним підліткам протягом двох років у виді навчальних занять та інтенсивних сесій у позашкільний час. Студенти Програми також отримують знання з американської культури та демократичних цінностей США. Сприятливість до культурних відмінностей у поєднанні із набутими знаннями англійської мови дає змогу учасникам скористатися можливостями, які раніше їм були недоступні.

Програма Access допомагає студентам, які володіють мінімальними знаннями англійської мови, опанувати стратегії вільного володіння та спілкування англійською мовою через змістовну взаємодію, спільні підходи до навчання, а також цікаві заходи. Програма має на меті розвинути лідерські здібності студентів через використання англійської мови в реальних контекстах, та підготувати учнів до ефективного спілкування з носіями мови.

Одним із ключових елементів програми Access є ознайомлення студентів із важливими особливостями американської та західної культури та цінностями. Студентів заохочують розвивати повагу та інтерес до інших культур, звичаїв та вірувань. Програма Access призначена для надання практичних та інтерактивних можливостей для участі студентів у дискусіях, іграх, громадських заходах та інших івентах, що стосуються американської та західної культури та цінностей.

Чотири основні завдання програми Access:

  • Безкоштовно забезпечувати учнів із соціально незахищених сімей заняттями англійською мовою.
  • Дозволити студентам розвивати лідерські та міжособистісні навички за допомогою різних заходів з підвищення рівня володіння мовою.
  • Підвищити розуміння студентами культури та цінностей США завдяки збагаченню їх світогляду.
  • Дозволити студентам із покращеними навичками англійської мови успішно брати участь у програмах академічного обміну, що фінансуються державою США, та інших ініціативах громадської дипломатії.

Навчальна програма включає наступні модулі: комунікативна англійська, американська культура, англійська через комп’ютери, англійська через відео та фільми, комунікативна граматика, англійська через пісні та ігри, американська історія через візуальне мистецтво, англійська через спорт, англійська через мистецтво та ремесла, навчання лідерству через громадські послуги. Навчальна програма Access включає також цікаві теми, пов'язані з предметами, які викладаються в школі, такими як географія, історія, біологія, мистецтво тощо.

Як правило, Access Проєкт складається з 360 годин післяшкільного навчання протягом двох шкільних років (20 - 21 учня у групі), включаючи 80 годин інтенсивних занять ("літні табори Критерії відбору для студентів програми Access:

  • Вік: 13 - 15 років (учні, які вступають до останнього року навчання, не включаються)
  • Вимога до вступу: Основні знання англійської мови
  • Соціально-економічний статус: нижчий до нижчого та/або середнього класу
  • Успішність: середні бали за попередній рік - 8 (за шкалою 1-12)
  • Звіт про поведінку: допустимий


Координатор в ДонДУУ
Олена Танчик
+ 380 95 3908049 
tanchyk.olena@gmail.com