Innovative   Modern   Practices   Upgrading   Language   Specialist   Education

Коротка мета Проєкта: Серія навчальних курсів для шкільних вчителів-початківців англійської мови з Маріуполя, яка спрямована на розробку методики викладання, поширення найкращих практик та підтримку їх соціальних ініціатив.

Проєкт передбачає проведення серії навчальних курсів для вчителів англійської мови, підтримку їх ініціатив у проведенні уроків з використанням інтерактивних методик, передачу цього досвіду колегам за допомогою проведення навчальних зустрічей і створення відео-посібників. Очікується, що 20 молодих мотивованих викладачів отримають необхідні знання та навички за допомогою 8 навчальних заходів із залученням місцевих і національних експертів, а також через спілкування з носіями мови. Додатково навчальною програмою буде охоплено ще 120 вчителів англійської мови (56% від загальної кількості). Бенефіціарами Проєкту стануть учні маріупольських шкіл, які вивчають англійську мову з 1 класу і до закінчення школи.

Цілі і завдання Проєкту:

Мета - сприяння розвитку викладання англійської мови в школах Маріуполя через проведення практичних тренінгів для молодих викладачів (англійської мови), створення програм для залучення учнів у вивчення англійської мови, розробку відео-Лайфхаків про те, як зробити шкільні уроки цікавими і ефективними.

Завдання Проєкту:

1. Дати можливість 20 викладачам англійської мови через тренінги та навчальні курси отримати необхідні знання та навички для роботи з молоддю, застосовувати передовий досвід, інтерактивні методики для проведення уроків.

2. Провести силами викладачів англійської мови тренінги по роботі з молоддю та застосування інтерактивних методик ще для 120 викладачів англійської мови.

3. Розробити відео-Лайфхаків для викладачів «Як зробити уроки англійської цікавими і корисними», надати підтримку для практичного застосування кращих ініціатив.

4. Провести моніторинг засвоєння вчителями знань і навичок, отриманих в ході Проєкту, а також ефективності застосування на уроках нових інтерактивних методик та неформальної освіти через отримання зворотного зв'язку від учнів, колег і експертів.

Проєктні заходи:

Проєкт спрямований на вчителів англійської мови шкіл Маріуполя, які хочуть систематично розширювати свій репертуар методів і ідей, а також на досвідчених викладачів англійської мови, які хочуть поміркувати про свої методи викладання і дати новий імпульс своїй практиці. Проєкт передбачає проведення серії тренінгів для 20 мотивованих молодих вчителів, які потім зможуть передати отримані знання і навички ще 120 колегам-педагогам. Кожен курс спрямований на надання інформації для безперервного професійного розвитку, яка включає в себе мінімум вступної теорії і практичну сесію, а також інтерактивну методологію і дидактику, які вчителі зможуть використовувати для систематичного розвитку англійської мови в учнів. Це прості методи, які допомагають вчителям використовувати свою творчість, не витрачаючи на це занадто багато часу.

Для закріплення методології викладання англійської мови із застосуванням інтерактивних методик в рамках Проєкту буде знято два відеоролика - Лайфхаки «Як зробити уроки англійської мови цікавими і корисними», а також підтримані три кращі ініціативи учасників з проведення інтерактивних уроків.

Партнерство з іншими громадськими організаціями, навчальними закладами та органами місцевої влади допоможе провести якісний моніторинг отриманих результатів: наскільки учасники засвоїли отримані знання і навички, можуть застосовувати їх на уроках і передавати досвід своїм колегам. Для такої оцінки будуть використані різні методи - від анкет і вибіркового інтерв'ювання до проведення форуму, де в неформальній обстановці вчителі, учні можуть поділитися своїми враженнями про програму і то, як вона змінила методи викладання і вивчення англійської мови в школах Маріуполя.

Методи і дизайн Проєкту: Логіка Проєкту має на увазі, що для якісного викладання англійської мови вчителям необхідно створити умови для вивчення передових методик викладання, особливостей сприйняття інформації дітьми різного віку, оцінити власний потенціал. Для застосування отриманих знань і навичок на практиці - надати необхідну підтримку кращим ініціативам і зафіксувати їх за допомогою зручних інструментів (відео, інфографіки та рекомендації в соціальних мережах). Також передачі досвіду іншим вчителям англійської мови сприятиме програма, в якій спікерами стануть самі учасники Проєкту.

Партнери ДонДУУ у Проєкті - Фонд розвитку Маріуполя спільно з Маріупольською міською радою, Маріупольський міський ліцей, громадська організація «Маріупольський Союз Молоді», Агентство місцевої демократії (LDA Mariupol) за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні

Період реалізації: 10 місяців (вересень 2019 - червень 2020)

 

Координатор проєкту 
Олена Танчик
+ 380 95 3908049 
tanchyk.olena@gmail.com