ПРООН − агентство Організації Об'єднаних Націй, яке спеціалізується на питаннях розвитку, підтримує стратегічні ініціативи, спрямовані на розвиток потенціалу задля того, щоб сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Завдяки партнерству з національними, обласними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати Україну на шляху до подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Нині Україна зіткнулася із найскладнішими викликами за увесь період з часу проголошення незалежності у 1991 році. Через конфлікт на Сході понад мільйон людей були змушені покинути свої оселі, рятуючи своє життя. Розбудова миру та відновлення постраждалих від конфлікту районів, а також підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одними з головних пріоритетів ПРООН в Україні.

Гуманітарна допомога є надзвичайно важливою, проте її не достатньо. Існує нагальна необхідність системного реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб і людей, що живуть у районах, постраждалих від конфлікту, і ці потреби набагато ширші за надання короткострокового прихистку. Працюючи в тісній співпраці з міжнародними партнерами та урядом України, Програма ПРООН з розбудови миру та відновлення застосовує комплексний підхід, що враховує потреби людей, які потребують допомоги, і сприяє соціальній згуртованості і взаєморозумінню, водночас запобігаючи надмірному соціальному навантаженню на приймаючі громади.

ПРООН допомагає у відновленні критично важливої соціальної і економічної інфраструктури, у підвищенні ефективності роботи місцевих органів влади у Східній Україні; а також у створенні робочих місць і стимулюванні підприємництва серед ВПО і приймаючих громад; сприяє миру і примиренню.

 

Проєкти ДонДУУ за програмою ПРООН:

 

Через громадську участь до участі в управлінні громадою

Проєкт допоможе актуалізувати знання з механізмів взаємодії між громадськістю та місцевою владою, дізнатися про форми проведення локального аналізу, набути досвіду з розробки та впровадження проєкту дослідження потреб та проблем територіальної громади.

 

 

Для отримання більш детальної інформації щодо діючих проєктів та можливостей участі у майбутніх проєктах звертайтесь до фахівців відділу з міжнародних зв’язків ДонДУУ (intdep@dsum.edu.ua)