Вишеградський Фонд - це міжнародна донорська організація, створена у 2000 році урядами країн Вишеградської групи - Чехією, Угорщиною, Польщею та Словаччиною з метою сприяння регіональній співпраці в регіоні Вишеградської області, а також між регіоном та іншими країнами, особливо у регіонах Західних Балкан та Східного партнерства. Фонд робить це, виділяючи 8 мільйонів євро за рахунок грантів, стипендій, що надаються щорічно рівними внесками всіх країн. Інші країни-донори (Канада, Німеччина, Нідерланди, Південна Корея, Швеція, Швейцарія, США) надали ще 10 мільйонів євро за допомогою різних грантових схем, які керуються Фондом з 2012 року.

Бачення Фонду полягає в тому, що гранти, стипендії та резиденції стануть каталізатором просування інноваційних ідей у Центральній та Східній Європі.

Більше інформації про діяльність фонду https://www.visegradfund.org/

В Донецькому державному унівеситеті управління було реалізовано проєкт Вишеградськго Фонду «Країни Вишеградської четвірки та Україна у контексті міжнародного порівняльного соціологічного дослідження».

Метою проєкту було створення та впровадження навчальної дисципліни за назвою проєкту та ознайомлення  слухачів із досвідом країн Вишеградської четвірки в реформуванні соціальної та гуманітарної політики для вступу в ЄС. До викладання були залучені фахівці з трьох країн Вишеградської четвірки. Цільова аудиторія: студенти рівня Магістр спеціальності «Соціологія».

За результатами проєкту більш ніж 60 студентів-соціологів прослухали навчальну дисципліну, брали участь у семінарах та дискусіях за міжнародною участю.

Для отримання більш детальної інформації щодо діючих проєктів та можливостей участі у майбутніх проєктах звертайтесь до фахівців відділу з міжнародних зв’язків ДонДУУ intdep@dsum.edu.ua