"За рахунок отриманого ми існуємо, віддаючи - живемо" - Вінстон Черчилль

Добровольців, які безкорисливо займаються суспільно значущою працею, стає дедалі більше. За деякими оцінками, у світі до волонтерського руху нині залучено понад 100 млн. осіб.  Не стоять осторонь волонтерського руху й студенти, викладачі та співробітники ДонДУУ. Вони, після переміщення Університету до Маріуполя наприкінці 2014 року, як ніхто інший, розуміють роль взаємодопомоги.

Напрямки волонтерської діяльності в ДонДУУ є найрізноманітнішими:

  •  допомога постраждалим, які проживають у «буферній зоні»;

  • підтримка воїнів, що стоять в обороні Маріуполя; 

  • благодійні акції для дітей-сиріт під проводом студентського самоврядування;

  • екочеленджі («великі» та «малі» прибирання»), зоозахист;

  • громадянське просвітництво через організацію волонтерами ДонДУУ тематичних локацій під час масштабних міських заходів, на кшталт святкування Дня Європи , фестивалю «Місто професій»фестивалю «З країни в Україну» тощо);

  • волонтерство в рамках діяльності відомих у Маріуполі неурядових організацій, благодійних фондів (БФ «Карітас Маріуполь», «Центр Психосоціальної Адаптації») та в межах діяльності ГО, створених студентами ДонДУУ ГО «Молодь Нової України»;

  • підтримка дітей у центрах опіки та інтернатних закладах, центрах реабілітації дітей з інвалідністю за активної участі майбутніх соціальних працівників та соціологів;

  • впорядкування міського культурного простору, відновлення історичної спадщини (у співпраці кафедри гуманітарних дисциплін з ГО міста Маріуполя.

Волонтерська діяльність ‒ це не лише поклик душі, вона вимагає роботи над собою, постійного навчання та самовдосконалення.

В юридичній  клініці «Феміда», на волонтерських засадах, первинну правову допомогу потребуючим надають студенти-правники старших курсів.

До професійно-орієнтованої волонтерської діяльності з протидії домашньому насильству, з супроводу міських інклюзивних фестивалів, надання консультативних послуг, після проходження відповідних тренінгів, практики в інформаційно-консультаційному пункті «Контакт» кафедри соціології управління, активно долучаються студенти спеціальності «Соціальна робота».

У соціологічній науково-дослідній лабораторії студенти ДонДУУ вдосконалюють свої навички як волонтери-інтерв'юєри та оператори вводу даних, кодувальники, щоб у подальшому брати участь у масштабних соціологічних опитуваннях на професійній основі.

Волонтерство - це соціальна інтеграція без вікових, ґендерних та статусних бар'єрів. Це - суспільне визнання. Це - твій соціальний капітал.

Не стій осторонь, долучайся!

 

Звертайся до волонтерських осередків на кафедрах та представників студентського самоврядування ДонДУУ!

Дарья Гапонова
+380 67 4595225
daria.haponova@inbox.dsum.edu.ua