ВИХОВНА РОБОТА


5-2

Одним з головних напрямків, за якими працює Донецький державний університет управління, є виховна робота, а нові форми і методи організації виховної та культурно-масової роботи в ДонДУУ роблять студентське життя повноцінним, різноманітним і цікавим. Основними завданнями виховного процесу у ДонДУУ є формування освіченої, гармонійної, націленої на нові досягнення у кар’єрі та особистому житті, творчої, соціально активної і толерантної особистості – справжнього громадянина України.
В своїй діяльності університет керується Концепцією навчально–виховної роботи серед студентів ДонДУУ та Етичним кодексом студента Донецького державного університету управління, де чітко сформульовані цінності, принципи і правила поведінки, на основі яких створюється модель бажаної корпоративної культури. Невід’ємною складовою частиною навчально-виховного процесу є національно-патріотичне виховання студентів, яке базується на сталих традиціях університету.

Сучасні вимоги до вищої освіти, крім навчання, передбачають створення відповідних умов для всебічного розвитку молодої людини, перетворення її на креативного, самостійного, освіченого управлінця – менеджера нової формації. Ми розуміємо, що досягнення цієї мети можливо через виховання загального інтересу до культури, мистецтва, літератури, історії, прагнення до постійного розширення інтелектуального кругозору та розвиток творчого потенціалу особистості, формування здорового способу життя, розвиток фізичної культури та спорту як засобів фізичного, психічного і духовного вдосконалення молодої людини і цілісного формування особистості.

3-1

Для реалізації цих стратегічних напрямків в ДонДУУ створено Координаційну раду з виховної роботи та відповідні структурні підрозділи: відділ виховної роботи, центр естетичного виховання, студентський клуб, спортивний клуб, музей, інформаційну службу і редакцію, відділ маркетингу та громадських зв’язків, службу працевлаштування і асоціацію випускників ДонДУУ, що наповнюють цю діяльність професіональним змістом. В університеті працюють студентські обۥєднання: «Конферанс», «Срібне перо», «Покровські ворота», «Квест», «Соціологія», студентський університет правових знань, медійний центр – студентська редакційна колегія, «Бізнес-інкубатор» – обۥєднання студентів-менеджерів, «Школа лідерів», волонтерський клуб, військово–патріотичний, студентські клуби: інтелектуальний «Що? Де? Коли?», політичний «Міжнародник», екологічний «Студенти – союзники природи», фан-клуби: ФК «Шахтар», БК «Донецьк», компۥютерний гурток «Медіа-клуб», хореографічний гурток «Your stile», секція чірлідинга, різноманітні спортивні секції, художня творча майстерня, театральна студія. За ініціативою студентів започатковано молодіжний фестиваль короткометражного кіно «Крок у майбутнє».
Співпраця цих об’єднань з відділом виховної роботи втілюється в мальовничі студентські свята: День Знань, Міжнародний день музики, День художника, Міжнародний день студента, Тетянин день, Всесвітній день поезії, День закоханих, День театру. Традиційними заходами студентів університету стали свята українського народу: Різдвяні колядки, Масниця, Великдень і Зелені Троїцькі свята.

Багато років поспіль радують глядачів культурно-дозвільні програми: “Дебют першокурсника”, “Зоряний університет”, а виступ збірної команда КВК університету — постійного учасника Донецької Відкритої ліги КВК — завжди стає визначною подією. Протягом навчального року проводяться заходи, спрямовані на естетичне виховання: фотовиставки, творчі вітальні, концерти, виставки митців-аматорів. Укладено Договори з театрально-видовищними установами, творчими спілками, завдяки чому студенти мають нагоду відвідувати мистецькі і культурні заклади м. Донецька на пільгових умовах, зустрічатися з діячами культури і мистецтва.

4-2

Велика увага приділяється вихованню поваги до історії України та Донеччини, державних символів, патріотичним заходам – святкуванню Дней захисника Вітчизни, Перемоги, Визволення Донбасу, Соборності України, Незалежності, Конституції. Студенти університету постійно беруть участь у військово-патріотичних змаганнях зі страйк-болу і пейнт-болу.
Для формування корпоративної культури та підтримки позитивного іміджу університету проводиться низка заходів: “дні відкритих дверей”; урочисте посвячення першокурсників в студенти; святкування знаменних дат вузу, факультетів, кафедр; залучення студентів до професійної роботи з майбутніми абітурієнтами; “кураторські години”; тематичні бесіди, лекції. Особливо треба відзначити заходи, які стимулюють співробітників і студентство до більш продуктивної праці, якісного навчання та громадської активності, — конкурси на визначення кращих кураторів академічних груп та кращих студентів, кращі студентські роботи тощо. Доброю традицією стало запрошення учнів донецьких шкіл до участі в університетських заходах. Молодіжний рух, співпраця з громадськими організаціями стали ознакою часу.

2-2

Волонтери із складу студентів ДонДУУ брали участь у проведенні Чемпіонату Європи з футболу U-19, де одержали сертифікати і дипломи за підписом М.Платіні, на черзі – участь у проекті Євро — 2012. Студенти університету займаються благодійною та благочинною діяльністю, опікуються дітьми–сиротами шкіл–інтернатів, збирають для них подарунки, проводять концертні та спортивні програми. В пошані екологічні та природоохоронні акції, постійними учасниками яких є студенти, – це і конкурси екологічного спрямування, і акція “Зелений терикон”, робота в ботанічному саду, розчистка паркових, прибережних місць відпочинку. Університет має славні спортивні традиції в масовому фізкультурно-оздоровчому русі, що сприяє спортивному вихованню студентів, адже ствердження здорового способу життя — невід’ємний елемент загальної культури особистості сучасного управлінця.

Традиційно щороку в університеті проводяться: спартакіада першокурсників, спартакіада викладачів університету, спартакіада студентів випускаючих кафедр. Щорічно проходить спартакіада серед студентів та викладачів на Кубок ректора ДонДУУ, Зимові Олімпійські Ігри, а також змагання на Кубок ректора ДонДУУ з міні-футболу серед середніх навчальних закладів міста Донецька та Донецької області,

чемпіонат з футболу серед земляцтв іноземних студентів.Процес виховання пронизує всю систему позааудиторної роботи: діяльність органів студентського самоврядування, залучення студентів до участі в акціях гуманітарного і просвітницького характеру та їхнє подальше висвітлення у газетах і журналах, адже студентська редколегія газет ДонДУУ «За академічні знання» і «Студентський форум» — неодноразовий переможець конкурсів і фестивалів молодіжних і студентських ЗМІ регіонального і Всеукраїнського рівнів.